Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont dróg w Mszanie na finiszu. Gdzie mamy nową nawierzchnię?

Facebook Twitter

Remont dróg w Mszanie zakończony. Mowa o odcinkach ulic: Mickiewicza, Kopernika i Konopnickiej.

Remonty dróg w Mszanie

Koniec remontu na drogach Mszany. Modernizację jezdni przeprowadzono na odcinku ul. Mickiewicza, Kopernika i Konopnickiej. Wykonano nową podbudowę czyli warstwy konstrukcyjne, ułożono dwie warstwy nawierzchni bitumicznej, wiążącą i ścieralną, zabudowano krawężniki, przeprowadzono regulację studzienek, zabezpieczono skarpy i pobocza. Nie obyło się bez problemów, bo drogowcy musieli zmierzyć się z trudnościami geologicznymi wynikającymi z wysokiego stanu wód gruntowych. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę Mszana środków zewnętrznych z programu Polski Ład. Kwota dofinansowania wynosi 4,6 mln zł, całkowity koszt – ok. 4,9 mln.

W trakcie remontu nie obyło się bez trudności, które wynikały z położenia tych ulic wśród gęstej zabudowy mieszkaniowej, ukształtowania terenu, jak i trudnych warunków geologicznych.

Mieszkańcy musieli znieść sporo uciążliwości, mieli utrudniony dojazd do domów, za co przepraszamy. Jednocześnie cieszymy się, że tak długi i ważny ciąg komunikacyjny został kompleksowo przebudowany, co przez wiele wcześniejszych lat było niemożliwe z powodu bardzo wysokich kosztów. Teraz komfort korzystania, jak i estetyka tych dróg mocno się poprawi

– mówi wójt Mirosław Szymanek.

Fot. UG Mszana

Jednocześnie w ramach prowadzonej inwestycji został położony nowy asfalt na odcinku ulicy Mickiewicza od numeru 143 do 167B.

Ułożenie nowej nawierzchni wyegzekwowaliśmy za zniszczenia powstałe na tym odcinku z winy wykonawcy, który prowadził tu transport ziemi. Przeprowadzone prace nie wiązały się z dodatkowymi kosztami dla Gminy. Dodatkowo w ramach remontu ciągu udało się poprawić wiele dróg gruntowych w gminie, przez przekazanie mieszkańcom sfrezowanego destruktu asfaltowego, który jest dobrym materiałem na utwardzenie dróg wewnętrznych

– mówi zastępca wójta, Błażej Tatarczyk.

Błażej Tatarczyk

Błażej Tatarczyk

Urząd Gminy pozyskał również środki na remont kolejnego odcinka ul. Mickiewicza (to jedna z najdłuższych ulic w gminie, z licznymi odnogami), a także na remont ul. Folwark w Połomi. Realizacja zadań w latach 2024-2025.

Fot. UG Mszana

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024