RMKS Xbest Rybnik wygrywa z Widzewem, ale to nie było porywające widowisko

To był festiwal błędów w obronie w naszym wykonaniu - mówił po meczu z Widzewem Łódź Adam Rener, trener koszykarek RMKS Xbest Rybnik.

RMKS Xbest Rybnik

Koszykarki pierwszoligowego RMKS Xbest Rybnik wygrały drugi mecz w sezonie. Wczoraj (14.11) we własnej hali pokonały Widzew Łódź 80:73. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Rybniczanki zagrały słabo w trzech kwartach, po których przegrywały sześcioma punktami. W czwartej zdeklasowały łodzianki, wygrywając ją 31:18 i tym samym wygrały całe spotkanie.

Trener RMKS-u Adam Rener cieszy się ze zwycięstwa ale miał wiele uwag do swojego zespołu:

Adam Rener: To, co działo się w obronie to bez komentarza znowu. Troszkę ser szwajcarski jeśli chodzi o defensywę, już drugi raz dajemy życie Widzewowi, wydawało się, że mecz pod kontrolą w pewnym momencie oczywiście, bo cały czas Widzew prowadził. Natomiast później robimy tak kuriozalne i banalne błędy w obronie, że znowu się robi mecz, bo tu do końca nic nie było wiadomo. Zwycięstwo bardzo istotne, aczkolwiek ta gra w obronie do poprawy. Fajne momenty w drugiej połowie jeżeli chodzi o atak, tutaj jestem bardzo zadowolony z tego dzielenia się piłką, bo to było coś na co liczę właściwie w każdym meczu.

Dodajmy, że najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Klaudia Keller, która rzuciła 26 punktów. W kolejnym meczu w sobotę (18.11) RMKS zagra na wyjeździe z PZU Ślęzą II MOS Wrocław.

RMKS Xbest Rybnik – Widzew Łódź 80:73 (17:21, 18:18, 14:16, 31:18)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, D. Bednarek 20 (4×3), B. Jurczyńska 16 (1×3), N. Rudzińska 13 (1×3), O. Hopkal 5 (1×3), Z. Piwkowska, O. Węglarz, P. Pendziałek