RMKS Xbest pewny walki w play-offach. Trener Adam Rener: wszystko jest w naszych rękach i nogach

Po wygranej w minionej kolejce koszykarki RMKS Xbest są już pewne gry w fazie play-off, ale dopiero po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego poznają rywalki.

RMKS Xbest

Pewne zwycięstwo koszykarek pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik. W miniony piątek (08.03) pokonały we własnej hali Enea AZS-em AJP II Gorzów Wielkopolski 69:55. Po pierwszej wyrównanej kwarcie w dwóch kolejnych rybniczanki wypracowały kilkunastopunktową przewagę, której nie oddały do końca meczu. Najskuteczniejszą zawodniczką była w spotkania Klaudia Keller, która zdobyła 20 punktów. Jak spotkanie oceniał trener RMKS-u, Adam Rener?

Adam Rener: Jeżeli chodzi o pierwsze trzy kwarty, to przede wszystkim początek drugiej połowy był dobry, można być zadowolonym. W pierwszej połowie takie błędy jakieś dziwne, które dawały życie drużynie gości.  To przede wszystkim brak powrotu do obrony, ale to się udało wyeliminować. Powiedziałem przed meczem, że grając  z tym zespołem musimy ich przyjąć do gry 5 na 5, bo tam się czują troszeczkę gorzej, zablokowanie szybkiego ataku i to zrobiliśmy w trzeciej kwarcie i dlatego udało się odjechać na bezpieczną odległość. To był klucz, żeby tych trójek trochę wpadło plus jakiś kontratak i o to generalnie chodziło.

Po piątkowym zwycięstwie zespół zapewnił sobie awans do play-offów:

Adam Rener: Myślę, że ten plan przedsezonowy pod tytułem play off wykonany -z różnymi obawami oczywiście przed sezonem na to co mieliśmy – to jest to wynik dobry, przyzwoity. Trzeba się z tego cieszyć, z kim zagramy to zobaczymy, bo jest bardzo duże zamieszanie w tabeli. Warto jechać do Jeleniej Góry po zwycięstwo, ale łatwo nie będzie. Sytuacja jest tak zamieszana że jesteśmy w grze nawet o piąte miejsce. Tak to wygląda w tabeli, wszystko w naszych rękach i nogach.

Do zakończenia sezonu zasadniczego została jedna kolejka spotkań. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej RMKS Xbest zagra na wyjeździe z Isands Wichoś Jelenia Góra (20.03).

RMKS Xbest Rybnik – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 69:55 (18:16, 20:11, 26:9, 5:19)

RMKS Xbest (punkty i minuty na parkiecie): Patrycja Rogalska 17, Zuzanna Piwkowska 2, Oleksandra Hopkalo 9, Klaudia Keller 20, Milena Raudner 0, Alicja Roś 2, Natalia Rudzińska 0, Oliwia Keller 7, Oliwia Węglarz 4, Dominika Bednarek 8.