Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzinna sobota w bibliotece. Za nami II Raciborski Festiwal Gier Planszowych

Facebook Twitter

Racibórz kocha gry planszowe! W trakcie sobotniego II Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Stoły pełne były gier, rozegrano rodzinny turniej DOBBLE a najmłodsi cieszyli się z Chińczyka giganta!

Do dyspozycji uczestników przez cały dzień były gry planszowe ze zbiorów biblioteki, wśród których znaleźć można zarówno tytuły kultowe jak i nowości. Nie mogło zabraknąć „Chińczyka gignanta” z 62 cm pionkami i warcabów, które najbardziej spodobały się oczywiście najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Przygotowano także prezentacje gier „Zeus”, „No co tam?”, „Talisman”, „Brzdęk” i „Scythe”. O 17.00 „uwolniono” gry i każdy mógł wypożyczyć do domu tę, która spodobała się mu najbardziej.

W trakcie Festiwalu rozegrano także Rodzinny Turniej DOBBLE, w którym wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Pierwsze miejsce obronili ubiegłoroczni zwycięzcy – Amelia i Ewa Kobylak z Raciborza! Drugie miejsce zajęli Antoni i Magdalena Rydzy, trzecie Antonina i Józek Michalak a czwarte Bożena Kałużyńska i Ewelina Serafin. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

W co grali i co polecają uczestnicy Festiwalu?

Najmłodsi pokochali m.in. „Sprytne pszczółki”, „Bum junior”, „Skaczące jajeczka” i „Honeycombs”. Dużą popularnością cieszyły się także gry „Obłędny rycerz”, „Ale cyrk!”, „Leo wybiera się do fryzjera” oraz „Kim jestem?”. Młodzież z nowości wybrała „Liski: Ojojanie” i „Kruki” a ze sprawdzonych tytułów „Karczmę pod pękatym kuflem” i „Tokaido”.

Raciborska biblioteka posiada aktualnie aż 531 tytułów gier planszowych, które można wypożyczyć do domu na okres 14 dni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Gry są dostępne w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj