Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybniccy seniorzy z odblaskami Radia 90 [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Rybniccy seniorzy z odblaskami Radia 90. Nasza redakcja wraz z rybnicką policją postanowiła w Dniu Babci i w przededniu Dnia Dziadka spotkać się w Teatrze Ziemi Rybnickiej z wcześniej urodzonymi mieszkańcami Rybnika i okolicznych miejscowości.

Dariusz Jaroszewski oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Bardzo się cieszę, że takie odblaski seniorzy otrzymają. Mamy okres zimowy, który no niestety, ale jest bardzo niebezpiecznym okresem dla pieszych. Widoczność na drodze jest niezwykle ważnym elementem. Powinniśmy dać szansę kierowcy, żeby zauważył tego pieszego, żeby zdążył wyhamować, żeby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Ponad setka odblasków błyskawicznie rozeszła się wśród seniorów:

Rybniccy seniorzy spotykają się raz w tygodniu w Teatrze Ziemi Rybnickiej podczas seansów filmowych. Kino Seniora poprzedza wspólne śpiewanie pieśni z czasów ich młodości, na fortepianie przygrywa profesor Jan Majer, który podkreśla, że to doskonały sposób na poprawę pamięci:

Najlepszą metodą na Alzheimera jest, nie gra w szachy, ta jest na drugim miejscu, ale przypominanie sobie piosenek, które już usłyszeliśmy. Konsultowałem to z lekarzami i jest to dobra metoda całkowitego relaksu i przypominania sobie.

Powtarzamy te piosenki, te, które znamy z harcerstwa, piosenki patriotyczne, piosenki biesiadne, a także piosenki ze starych filmów, żeby ludzie odświeżali sobie pamięć. Ludzie zaprzyjaźniają się tutaj, stworzyli taką atmosferę wspólnej rodziny. Ma to coraz większe rozmiary, że nawet ta kawiarenka tutaj przy teatrze jest dla nas za mała. 

W spotkaniach rybnickich seniorów od czterech lat uczestniczą mieszkańcy całego regionu. Chcemy być razem – mówili naszym reporterom:

Galeria zdjęć z dzisiejszego spotkania poniżej. Z rybnickimi seniorami spotkali się Arkadiusz Żabka i Przemek Niedźwiecki.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj