Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Mieszkańcy Paruszowca i Kamienia poznają bohaterów swoich ulic

Facebook Twitter

Mieszkańcy Paruszowca i Kamienia poznają bohaterów swoich ulic. „Bohaterowie naszych ulic” to społeczny projekt dwóch filii bibliotek w Rybniku, działających w tych dzielnicach.

Składać się będą na niego cykl warsztatów międzypokoleniowych. W ich trakcie seniorzy wraz z dziećmi poznają sylwetki bohaterów swojej dzielnicy. Na bazie zdobytych umiejętności uczestnicy stworzą profesjonalny folder informacyjny o swoich rodzimych bohaterach.

Owoc ich współpracy będą mieli okazję zaprezentować mieszkańcom dzielnicy podczas spaceru śladami patronów ulic. Okazją do podsumowań i zaprezentowania zdobytych doświadczeń będzie finał projektu – międzypokoleniowe spotkanie z mieszkańcami dzielnic Paruszowiec i Kamień w Rybniku.

Do udziału w projekcie zaproszeni są mieszkańcy dzielnic Kamienia i Paruszowca oraz z pozostałych, zainteresowanych historią Rybnika. Spotkania z mieszkańcami planowane są we wrześniu. Koniec projektu nastąpi w listopadzie 2020 r.

Lubisz poznawać ciekawostki historyczne lokalnej społeczności? Chcesz wiedzieć, co kryje się pod nazwą ulicy, przy której mieszkasz? Śledź profil biblioteki w Rybniku oraz profil projektu „Bohaterowie naszych ulic”, gdzie na bieżąco organizatorzy będą informować o spotkaniach.

Osoby do kontaktu:

  • Bogumiła Ziołko – Napieralska (filia nr 4, Paruszowiec): filia4@biblioteka.rybnik.pl, 32 422 13 20;
  • Stefania Orszulik (filia nr 15, Kamień): filia15@biblioteka.rybnik.pl, 32 42 194 55.

Realizacji projektu towarzyszą wystawy historyczne udostępnione przez Muzeum w Rybniku, które mieszkańcy mogą oglądać w bibliotece w dzielnicy Paruszowiec („Przełomowy czas 1918-1922”) i Kamień („Wojny rybniczan”).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021