Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ryjek 2023: Koryta rozdane, a Radio 90 ma nową pogodynkę. Posłuchajcie [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Poznaliśmy laureatów tegorocznego Ryjka. Wszystko rozstrzygnęło się wczoraj (18.11) w Klubie Energetyka podczas drugiego konkursowego dnia. 6 grup kabaretowych sformowanych specjalnie na Rybnicką Jesień Kabaretową rywalizowało w kilku kategoriach.

ryjek

Po raz pierwszy walczyli nie o 3, jak było do tej pory, a o 4 koryta. To nowe, Grand Pig wręczono kabaretowi, który okazał się najlepszy po podsumowaniu punktów przyznanych przez kabarety, publiczność i tajnego jurora. Otrzymała je grupa „Kruki i Wrona”.

 Jesteśmy w szoku, chociaż się cholernie cieszymy, bo naszą ambicją było zrobić skecze trudne, niekoniecznie wulgarne, ale trudne, o trudnych tematach. I chcemy w sumie przekonywać publiczność, że można mówić o różnych rzeczach i jednak bawić się inteligentnie.

Do mnie kompletnie to jeszcze nie dochodzi. Nie liczyłem na to. Wierzyłem w te rzeczy, które chłopaki i koleżanka pisali, bo zawsze im ufam i wierzę, i kocham, i zagram wszystko. Ale o takim sukcesie, o takim docenieniu naprawdę nie, nie wierzyłem. Chcielibyśmy podziękować bardzo organizatorom Ryjka, bo naprawdę świetnie zorganizowany festiwal.

Ryjek żyje i ten wasz piękny, przejrzysty Rybnik ma piękną, przejrzystą perełkę pod tytułem Rybnicka Jesień Kabaretowa. Wielki szacunek dla tych, którzy pewnie w pocie czoła to organizują.

Grupa „My tylko na bankiet”

„Ryjek not dead”

– to było hasło tegorocznej edycji Ryjka. Dodajmy, że Kabaret Kruki i Wrona nagrodziła także swoim korytem publiczność.

Zdobywcą złotego koryta kabaretów została natomiast grupa „My Tylko Na Bankiet”. To ona przygotowała także najlepszy skecz o wizycie petenta w urzędzie – to była kategoria „Wszystko jest kwestią pożegnania”. Ten skecz w głosowaniu kabaretów otrzymał maksymalną ilość 50 punktów.

Swoje koryto wręczył także Tajny Juror, otrzymała je grupa „Nienachalnie Śmieszni”. W tym roku Tajnym Jurorem był Tadeusz Drozda.

Tadeusz Drozda: Gdyby mnie ktoś zapytał, czy ja przewidywałem w swoim życiu, że zostanę tajnym jurorem – nigdy. Po pierwsze nie wiedziałem, że w ogóle jest taka funkcja. Po drugie, szczerze mówiąc, obiło mi się o uszy, że taki Ryjek jest, ale ani nie byłem tutaj, ani nie miałem pojęcia, że istnieje. Jak tu przyjechałem, zobaczyłem, byłem zbudowany i zachwycony, że ludzie pracują jednak. Ja w ogóle byłem zszokowany, bo ja jestem trochę z innych czasów, niektórych słów nie używam na estradzie, bo jakoś mnie troszkę to mierzi. No ale jak oni tu walili takie słowa, generalnie uznawane za niesalonowe, padały tu bardzo gęsto, ale potem jakoś się już przyzwyczaiłem. Bo tak naprawdę to prywatnie, ja takich słów używam też. Słowa słowami, ale wiele dowcipnych tekstów. Widać ogromną pracę, pomysłowość i naprawdę jestem zbudowany tym, co zobaczyłem. Jestem pełen uznania.

Gościem specjalnym – tajnym jurorem- był Tadeusz Drozdza

Dodajmy, że w tym roku na ryjkowej scenie odbył się także konkurs Radia 90. Trzy panie rywalizowały o możliwość przeczytania prognozy pogody na naszej antenie.

Prognozę pogody w wykonaniu Katarzyny Sitek usłyszycie w poniedziałek (20.11.) w naszym popołudniowym programie Radia 90.

fot. Arkadiusz Klimczak

A dzisiaj w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncert laureatów 27. edycji Ryjka.

fot. Arkadiusz Klimczak

Ryjek 2023
Nagroda Grand Pig – Kruki i Wrona
Złote Koryto Kabaretów – My Tylko Na Bankiet
Złote Koryto Publiczności – Kruk i Wrona
Złote Koryto Tajnego Jurora – Nienachalnie Śmieszni

Zdjęcia Arkadiusz Klimczak


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023