Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sąd podwyższył wyrok sprawcy brutalnego zabójstwa małżeństwa

Facebook Twitter

Rybnicki zamiejscowy ośrodek Sądu Okręgowego w Gliwicach podwyższył wyrok Mateuszowi N., który 5 lat temu brutalnie zamordował małżeństwo w Nowej Wsi. Pierwszy wyrok skazujący go na 25 lat pozbawienia wolności nie satysfakcjonował rybnickiej prokuratury, która wniosła zażalenie. Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia i wczoraj sąd był bardziej surowy.

Ta zbrodnia wstrząsnęła małą miejscowością, w której wszyscy doskonale się znają. Mateusz N. odwiedził swoich sąsiadów: 69-latkę i jej 72-letniego męża, by pożyczyć pieniądze. Gdy ci odmówili, brutalnie ich zaatakował. Sprawca użył między innymi młotka i maszynki do mięsa. Bił tak długo, aż zabił. Z ich domu ukradł 24 tysiące złotych i tysiąc euro. Za zrabowane pieniądze kupił między innymi perkusję i sprzęt muzyczny. Wpadł po tygodniu.

Na początku przyznał się do winy, później wszystkiemu zaprzeczał. Sąd skazał go na karę 25 lat więzienia. Orzekł, że zabójca na wolność będzie mógł wyjść najwcześniej po odsiedzeniu 20 lat. Z tym nie zgadzała się prokuratura, która wniosła zażalenie. Dziś sędzia uznał, że wyrok w tej sprawie był zbyt łagodny i został uchylony. Mateusz N. został skazany na dożywocie.

– mówi Rafał Łazarczyk zastępca Prokuratora Rejonowego z Rybnika. Wyrok który zapadł nie jest prawomocny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj