Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zatrzymani podpalacze. Oszacowano, że straty przez nich wyrządzone sięgają 15 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Zatrzymani podpalacze mają 28 i 36 lat. Twierdzili, że podpalali, bo interesuje ich piromania i lubią patrzeć na akcje gaśnicze.

Zatrzymani podpalacze

Rybnik: Zatrzymani podpalacze

Policjanci z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach namierzyli i zatrzymali dwóch podpalaczy. 28 i 36-letni rybniczanie podpalili kilka kontenerów plastikowych i metalowych na odpady. Straty, jakie mężczyźni wyrządzili swoim działaniem wstępnie, oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych.

W minioną sobotę, około godziny 18.00, dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących palących się pojemników na odpady w rejonie ulicy Osiedle Południe, Patriotów, Lompy oraz Kadetów. Policyjny patrol został natychmiast skierowany w rejon osiedla, a strażacy ugasili palące się kosze.

Zaraz po zakończeniu akcji gaśniczej policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podczas przejazdu ulicą Kadetów mundurowi zauważyli mężczyznę, który wyrzucił jakiś przedmiot do śmietnika, po czym zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg pieszy i już po chwili 28-latek został zatrzymany. W wyniku podjętych czynności stróże prawa zatrzymali również jego 36-letniego „wspólnika”, który razem z nim wzniecał podpalenia.

Jak się po chwili okazało młodszy z zatrzymanych był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj mieszkańcy Rybnika usłyszeli 5 zarzutów, do których się przyznali. Rybniczanie tłumaczyli swoje zachowanie tym, że fascynują ich akcje gaśnicze oraz interesują się piromanią. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował ich na okres 2 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024