Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Silny wstrząs w całym regionie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

To był bardzo silny wstrząs. w poniedziałek o godz. 14:34 odczuli go mieszkańcy sporej części regionu. Sygnały do naszej redakcji napływają z różnych dzielnic Rybnika, Świerklan, Jastrzębia, Wodzisławia, Czerwionki -Leszczyn. Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku na razie nie otrzymał zgłoszenia z żadnej kopalni o tąpnięciu. Nie wiadomo jak na razie, jaka była jego przyczyna.

AKTUALIZACJA godz. 16:36

To był wstrząs w kopalni Budryk, położonej w Ornontowicach. Na tyle silny, że odczuli go mieszkańcy znacznej części regionu. Informacje do redakcji Radia 90 spływały z Wodzisławia, Rybnika, Jastrzębia, Czerwionki-Leszczyn, a także Świerklan i Żor. Domy zatrzęsły się o godzinie 14:34. Nikomu nic się nie stało, nie ma też informacji o zniszczeniach materialnych. Długo nie było wiadomo, gdzie jest źródło wstrząsu, a odnotowany został także przez Śląskie Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu: magnituda wyniosła 3,5 – to dużo, szczególnie na obszarze górniczym i zabudowanym. Czeskie źródła określiły epicentrum wstrząsu na okolice Czerwionki-Leszczyn.

Jak powiedział Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, źródłem tak silnego wstrząsu nie była żadna kopalnia należąca do spółki. W tym czasie owszem do doszło do niewielkiego tąpnięcia w kopalni Wujek, nie na tyle silnego jednak by było odczuwalne w naszym regionie i to na takim obszarze. Okazało się, że źródło wstrząsu znajdowało się na terenie należącym do kopalni Budryk, Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tam załoga została bezpiecznie wycofana i nie ma na razie informacji o poszkodowanych czy większych uszkodzeniach budynków na powierzchni.

AKTUALIZACJA, godz. 15:39

Jak powiedział Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, źródłem tak silnego wstrząsu nie była żadna kopalnia należąca do spółki. W tym czasie owszem do doszło do niewielkiego tąpnięcia w kopalni Wujek nie na tyle silnego jedno by był odczuwalny w naszym regionie i to na takim obszarze. Źródło wstrząsu mogło znajdować się na terenie należącym do kopalni Budryk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021