Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów: Trwają roboty na estakadzie. Jak długo jeszcze będziemy stać w korkach na trasie w góry?

Facebook Twitter

W Beskidy ciągle ze zwężeniami. Trwają roboty drogowe w samej Wiśle, a od wiosny trwają prace modernizacyjne na estakadzie w Skoczowie w ciągu Drogi Krajowej 81. Most zaczął się sypać, potrzebna była interwencja drogowców.

Niestety, wyjazd w góry i powrót w szczytach komunikacyjnych oznacza stanie w korkach

Estakada, która rozpoczyna się tuż za głównym skrzyżowaniem z ulicą Bielską w centrum Skoczowa, wymagała pilnej naprawy, przez wiele miesięcy droga była zwężona. Teraz kiedy trwają prace naprawcze, cały ruch przeniesiony jest na jej zachodnią stronę. Najprawdopodobniej za miesiąc będzie w tym miejscu zmiana ruchu. Tłumaczy Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i autostrad:

Marek Prusak: Prace przebiegają na razie bez zakłóceń. Tutaj czynnikiem decydującym będzie pogoda, jeśli będzie sprzyjająca, będziemy dążyć do tego, żeby przed 1 listopada udostępnić kierowcom jezdnię do Katowic. Będzie to duże udogodnienie. (…) Tę jezdnię oddamy w całości kierowcom, a przystąpimy do działań na kolejnej jezdni.

Jaki jest zakres prac?

Marek Prusak: To co już udało się nam wykonać, to te najważniejsze rzeczy na konstrukcji – skucie, zabezpieczenie elementów stalowych. Jesteśmy już na etapie w części wyposażania w łożyska, w renowacje barier ochronnych, ekranów akustycznych (…). Cały zakres tych najważniejszych robót. Obiekt na większości konstrukcji jest wykonany kompleksowo.

Termin realizacji całego remontu to wiosna przyszłego roku, a koszt to niespełna 9 milionów złotych.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj