Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe chodniki na Bogumińskiej. W Gorzycach i Turzy Śląskiej

Facebook Twitter

Ruch wahadłowy na ulicy Bogumińskiej w Turzy Śląskiej dłużej niż zakładano. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na dwóch odcinkach DK 78 buduje chodniki. Inwestycja oprócz Turzy, trwa też w Gorzycach. Koniec planowano na marzec, ale jak dowiedziała się nasza redakcja, termin zakończenia prac nieco się przesunie.

chodniki na Bogumińskiej

Chodniki na Bogumińskiej – na koniec prac poczekamy jeszcze

Jak powiedział nam Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad inwestycja na pewno przedłuży się na odcinku w Turzy Śląskiej, gdzie są problemy geotechniczne przy palowaniu gruntu, po to, by go wzmocnić. Sprawy nie ułatwia zima, która jest za naszymi oknami. Tu chodnik jest budowany na długości ponad 600 metrów, powstaje też mur oporowy. Ruchem wahadłowo kieruje sygnalizacja świetlna i kierowcy jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace zakończą się nie w marcu, a najpewniej w II kwartale tego roku.

Drugi odcinek w Gorzycach, gdzie też powstaje chodnik jest krótszy, ponad 300-metrowy. Budowane są zjazdy, wykonywane odwodnienia, już jest gotowa kładka nad Leśnicą. Cała inwestycja to koszt ponad 7 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj