Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z drogą do Wisły? Kiedy finisz przebudowy? Sprawdziliśmy!

Facebook Twitter

„Na wielu odcinkach jesteśmy już na finale realizacji zadania” – mówi Radiu 90 Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Mowa o przebudowie Drogi Wojewódzkiej 941. Przebudowie, która ciągnie się już trzeci rok.

Inwestycja jest powodem wielu złorzeczeń kierowców, którzy codziennie stoją na drodze w korkach. Jak jest teraz? Nie inaczej, bo prace toczą się w wielu miejscach, ale są już też asfaltowane kolejne odcinki drogi.

Widać koniec

– przyznaje burmistrz:

Tomasz Bujok: Te etapy się bardzo zazębiają, bo na jednym już jest coś przygotowane pod asfaltowanie, a na drugim jest już skończony etap po to, by za dwa tygodnie móc asfaltować. Największym problemem w tej chwili jest rondo na Jaworniku, to jest miejsce które budzi trochę niepokoju, czy jesteśmy w stanie to wykonać przed zimą. Wykonawca i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ma nadzieję, że tak się wydarzy. Nie ukrywajmy, że dużą rolę będzie też odgrywała pogoda.

Remont drogi w Wiśle

Wiele kontrowersji w ostatnim czasie wzbudzało całkowite zamykanie drogi na czas asfaltowania kilku odcinków. Zdaniem burmistrza było to konieczne, ponieważ jest to gwarancją dobrego połączenie masy na całej asfaltowanej jezdni. W najbliższych tygodniach takich zamknięć będzie jeszcze kilka.

Tomasz Bujok: Uważam, że to jest bardzo dobre rozwiązanie. Warto się 3-4 dni pomęczyć w kontekście objazdu, by to potem na wiele lat służyło, dlatego przy każdym etapie są proponowane objazdy, które mają wyeliminować jak najwięcej utrudnień, to jest niemożliwe żeby wyeliminować je w całości zwłaszcza, że ten ciąg komunikacyjny jest główną tętnicą miasta i to jest potwornie trudne zadanie do zrealizowania przy pełnym ruchu, ale na ten etap końcowy zdecydowaliśmy się wyłączać z ruchu.

Remont drogi w Wiśle

Intensywne prace trwają w centrum miasta, co jednak z zapowiadanym przejściem podziemnym od strony głównego deptaku w kierunku dworca kolejowego? To będzie kolejny etap inwestycji, niezależny od obecnego. W przyszłym roku

– mówi burmistrz:

Tomasz Bujok: Nie ukrywam, że tutaj potrzebuję partnerstwa z urzędem marszałkowskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach, ale po zakończeniu inwestycji i takie też były założenia, że to co jesteśmy w stanie wykonać i zabezpieczyć pewne sieci- to jest wykonane. Inwestycja jest tak przygotowana, że nie będziemy musieli wchodzić w konstrukcje drogi w żaden sposób, jest zabezpieczony wodociąg, są rozwiązania kanalizacji zaproponowane, więc teraz już nie będziemy musieli wchodzić w konstrukcję drogi, tylko dokończyć…

Remont drogi w Wiśle

Choć remont mocno daje się w kość kierowcom, to jak przypomina burmistrz, założenia przebudowy drogi zakładały trzyletni plan tej inwestycji. Rozpoczęła się wiosną 2019 roku, w okresie wakacyjnym wstrzymywano prace na czas Tygodnia Kultury Beskidzkiej, podobnie od jesieni do wiosny też nie prowadzono prac ze względu na sezon narciarski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj