Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ma przejąć część majątku Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Facebook Twitter

Do SRK ma przejść też spora grupa pracowników. Na dziś (31.12.) zaplanowano podpisanie aktu notarialnego. To konsekwencja umowy społecznej podpisanej pomiędzy górniczymi związkami zawodowymi a stroną rządową w maju tego roku. 

Jastrzębska Spółka Węglowa nieodpłatne przekaże do SRK część przedsiębiorstwa w postaci Obszaru Górniczego „Jastrzębie III” KWK „Jastrzębie-Bzie”

Przekazany majątek stanowi nieprodukcyjną część przedsiębiorstwa. Wraz z majątkiem do SRK przechodzi też grupa ponad 2 tysięcy pracowników JSW, ale też innych spółek górniczych, m.in. z Polskiej Grupy Górniczej czy Tauronu Wydobycie, w tym 1600 osób to pracownicy dołowi. Zdecydowana większość z nich skorzysta z urlopów górniczych, pozostałym wypłacone zostaną jednorazowe odprawy pieniężne w wysokości 120 tysięcy złotych. Osoby, które do tej pory były zatrudnione poza JSW, musiały zwolnić się ze swoich spółek, JSW dziś na krótko ich zatrudni i przekaże SRK. To jak czytamy w komunikacie JSW:

Nie generuje po stronie spółki żadnych kosztów związanych z zatrudnieniem. Nie powoduje również oszczędności w przyszłych okresach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022