Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa mieszkań czynszowych w Żorach. Radni odrzucili skargę podwykonawców

Facebook Twitter

Żorscy radni odrzucili skargę podwykonawców budujących mieszkania na zlecenie Zakładów Techniki Komunalnej. W sumie kilka firm domaga się wypłaty półtora miliona złotych.

Od ponad roku podwykonawcy czekają na pieniądze. Protestowali przed Urzędem Miasta w Żorach, blokowali przejścia dla pieszych i organizowali pikiety domagając się od inwestora czyli Zakładów Techniki Komunalnej wypłaty ich zdaniem należnych pieniędzy.

Od wielu miesięcy sprawę badała komisja skarg i wniosków, która uznała ich wniosek za bezzasadny. W podobnym tonie wypowiedzieli się radni, 13 było za, 3 wstrzymało się od głosu, a 7 nie przyszło na sesję.

Jak mówił na sesji przewodniczący Rady Miasta w Żorach Piotr Kosztyła Samorządowe Kolegium Odwoławcze wskazało, by sprawdzić, czy Rada Miasta jest w ogóle władna do zajęcia się skargą, którą oparto na przepisach Kodeksu cywilnego i Prawa zamówień publicznych. Tym samym teraz walka o pieniądze przeniesie się na salę sądową, bo tam właśnie trafiły pozwy pokrzywdzonych firm.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024