Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera: 40 mln złotych z nadwyżki z wodociągów pozwoli sfinansować budowę hospicjum

Facebook Twitter

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z nadwyżki wypracowanej przez wodociągi? Piotr Kuczera, prezydent Rybnika chce je przekazać na sfinansowanie inwestycji - przede wszystkim budowę hospicjum.

Piotr Kuczera zapowiada, że nadwyżka z wodociągów pozwoli na sfinansowanie budowy hospicjum

Co zrobi Miasto Rybnik z 40 mln złotych, pochodzącymi z nadwyżki z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90 prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę. Kwota trafiła już budżetu miasta, teraz trzeba ją rozdysponować:

Radio 90: Skąd taka duża nadwyżka?

Piotr Kuczera: W wyniku gospodarowania środkami zgodnie z taryfami, była nadwyżka i ona została zagospodarowana w taki sposób, że miasto w sposób sensowny – proszę też brać pod uwagę wskaźnik inflacyjny, który był jaki był, a te pieniądze, które by leżały na kontach tracą na wartości. Wprowadzamy je do budżetu miasta.

Radio 90: Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Piotr Kuczera:  Jest to pieniądz tzw. znaczony, czyli może być przeznaczony na inwestycje. Myślę, że jedną z inwestycji która będzie dofinansowana jest budowa hospicjum.

Radio 90: A co się stanie z resztą, bo przecież hospicjum ma kosztować mniej…

Piotr Kuczera: Jest wiele inwestycji, które czynimy. Na kolejnych sesjach będzie to wprowadzane do budżetu.

Jak dodaje prezydent Kuczera wszystko odbyło się za zgodą Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, radnych miejskich. A cała rozmowa do zobaczenia na naszym kanale na YOU TUBE

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024