Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Staszkiewicz: ”Będziemy się starali, by w 2021 roku w Cieszynie mimo pandemii sporo się działo”

Facebook Twitter

''Będziemy się starali by w 2021 roku w Cieszynie mimo pandemii sporo się działo''- mówiła w Radiu 90 burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Mimo obostrzeń w ubiegłym roku jak podkreśla gospodarz miasta, udało się zorganizować kilka ciekawych wydarzeń.

My staraliśmy się żeby również ubiegły rok, choć był trudny, jednak gdzieś tam przy mniejszych obostrzeniach staraliśmy się wrócić zarówno do różnych imprez, które w mieście się zwykle działy ale też do różnych działań jednostek kultury, pamiętajmy, że miasto Cieszyn jest dość bogate i ma 6 jednostek kultury, teatr niestety nie otworzył się od marca zeszłego roku, natomiast Dom Kultury był otwarty, zorganizowaliśmy jarmark przed świętami, więc staraliśmy się i będziemy się starać nadal.

W 2020 roku udało się zakończyć budowę schroniska dla bezdomnych i muzeum drukarstwa. Obiekty nie zostały jeszcze oddane do użytku, stanie się to w najbliższych miesiącach. Wszystkie inwestycje zostają utrzymane

– podkreśla burmistrz Cieszyna:

Prowadzimy prace na ulicy Głębokiej, czyli przebudowa samego centrum. Cały czas podkreślam, że dobrze, że akurat w tym terminie, bo mamy mniej klientów na tej ulicy – to będzie kontynuowane. Zamkowa, tutaj zniknie ten kultowy budynek dawnej strażnicy, będzie powstawać coś nowego i stadion o którym mieszkańcy Cieszyna chyba od 20 lat mówią, że powinien powstać.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj