Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Rybniku: Od kwietnia wraca oddział chorób wewnętrznych

Facebook Twitter

"Mamy obsadę lekarsko-pielęgniarską, by uruchomić pracę oddziału" - potwierdziła w rozmowie z Radiem 90 Karolina Wałowska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. A chodzi o oddział chorób wewnętrznych. Interna zacznie przyjmować pacjentów od 1 kwietnia.

szpital w rybniku

Szpital w Rybniku – po dwóch latach wraca interna

Udało się podpisać umowę ze specjalistą, który pokieruje pracą oddziału, są też medycy, którzy będą tam dyżurować. Na razie jest zabezpieczony grafik na kwiecień, wciąż trwają rozmowy, by do zespołu dołączyli kolejni lekarze. Oddział zostanie uruchomiony po ponad 2 latach przerwy, na razie z ograniczoną ilością łóżek, ma być ich 20, a przypomnijmy, że przed zawieszeniem pracy na internie było ich 60.

Już w styczniu na antenie Radia 90 dyrektor rybnickiej lecznicy, Jarosław Madowicz mówił o zaawansowanych rozmowach z lekarzami i zapewniał, że robi wszystko, by interna wróciła do pracy. Narodowy Fundusz Zdrowia narzucał wtedy termin do końca lutego. Dyrekcja musiała wnioskować o wydłużenie tego czasu o kolejny miesiąc. Największym problemem było znalezienie osoby, która kierowałaby pracą oddziału. To się udało, dlatego przekazujemy dobre wieści z rybnickiego szpitala. Oddział chorób wewnętrznych będzie zlokalizowany na 10. piętrze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024