Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Rybniku znów z interną. Kiedy oddział zostanie uruchomiony?

Facebook Twitter

Szpital w Rybniku znów będzie miał oddział internistyczny. Dyrektor lecznicy znalazł właśnie ordynatora oddziału, który od 15 marca zająć się ma jego ponownym uruchomieniem.

Szpital w Rybniku

Szpital w Rybniku znów będzie miał oddział internistyczny. Jak dowiedziało się Radio 90 w lecznicy podpisano umowę przedwstępną z lekarzem – specjalistą chorób wewnętrznych – który obejmie stanowisko ordynatora budowanego na nowo oddziału. Będzie on także miał za zadanie skompletować obsadę lekarską na oddział wewnętrzny. Proces odbudowywania interny ma się rozpocząć od 15 marca.

I słowo proces nie zostało tutaj użyte na wyrost – oddział będzie bowiem uruchamiany stopniowo. Wspominał o tym między innymi Jarosław Madowicz, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala numer 3 w Rybniku, który kilka tygodni temu był Porannym Gościem Radia 90.

Nie uruchomimy od razu 60 łóżek, tylko na początek 20 i będziemy budować zespół. Ja rozmawiam z osobą, która   będzie liderem tego zespołu, bo to jest największy problem – znalezienie lidera. Osoby, które chciałyby dyżurować, czy deklarują, że przyjdą do pracy w systemie dyżurowym – 2-3 razy w tygodniu – mamy. Ale nam brakuje cały czas właśnie osoby, która będzie to organizować, będzie spinać ten oddział. I tu rozmawiam z osobą, która jest pracownikiem naszego szpitala

podkreślał dyrektor Madowicz.

Uruchomienie oddziału internistycznego to był jeden z warunków stawianych lecznicy przez Narodowy Fundusz Zdrowia w kontekście dalszego funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szpitalowi w Rybniku groziła utrata SOR-u i przekształcenie go w izbę przyjść, w razie gdyby interny nie udało się uruchomić. A ta nie funkcjonuje w lecznicy od 2021 roku, kiedy to lekarze zatrudnieni w lecznicy, w wyniku konfliktu z byłą dyrektor lecznicy Ewą Ficą złożyli wypowiedzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024