Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szybki? Po mandacie także wściekły. Szybki i wściekły kierowca w Jastrzębiu

Facebook Twitter

108 km/h w miejscu, w którym obowiązuje 50. Kierowca porsche został zatrzymany przez policjantów z grupy Speed, o czym informują mundurowi z Jastrzębia- Zdroju. Za szybką jazdę został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Mieszkaniec Żor stracił też na 3 miesiące prawo jazdy.

Fot. https://www.radio90.pl/mandat-1500-zlotych-w-niespelna-30-minut-dla-dwoch-kierowcow.html

Wczoraj (7.03.) parę minut po godzinie 17.00 policjanci drogówki z grupy SPEED zatrzymali do kontroli jadącego porsche. Powodem policyjnej interwencji było przekroczenie prędkości o ponad 58 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Żor prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego kierowca „ze zbyt ciężką nogą” otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, w którym kwoty grzywien zostały podwyższone. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego. Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn wypadków

– przypomina policja na swojej stronie w internecie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022