Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadł pirat drogowy. Przekroczył prędkość o ponad 70 kilometrów

Facebook Twitter

Przekroczył prędkość o 74 kilometry na godzinę, teraz musi zapłacić. I to sporo, bo policjanci wystawili kierowcy mandat opiewający na kwotę 5 tysięcy złotych.

Wypadek na autostradzie A1

Mandat  w wysokości 5 tys. zł, bo przekroczył prędkość

Kierowca, który w Wilczy przekroczył prędkość o 74 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami. Kontrola drogowa, która miała miejsce we wtorek na ul. Gliwickiej, zakończyła się mandatem w wysokości 5 tys. zł. Gliwicka policja podkreśla, że takie zachowanie stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowcy, którzy decydują się na jazdę bez uprawnień, mogą ponieść dodatkowe konsekwencje w postaci kolejnych mandatów i wydłużenia okresu utraty prawa jazdy.

W ostatnich dniach na Śląsku notuje się wzrost przypadków rażącego przekraczania limitów prędkości. Oprócz mandatu w wysokości 5 tys. zł dla kierowcy w Wilczy, w Raciborzu 27-letni Portugalczyk został zatrzymany za jazdę z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym. Otrzymał mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024