Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szybko, wąsko i z adrenaliną. Rywalizacja w centrum Cieszyna [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Adrenaliny i emocji nie zabrakło, było widowiskowo, a momentami groźnie. Ponad 60 zawodników wzięło udział w Downhill City Tour, który odbył się w Cieszynie. To cykl festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig, podczas którego zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej trasie.

Wąskie uliczki, szykany, wiele zakrętów, schody a do tego zawrotna prędkość – Cieszyn jest bardzo dobrym miejscem do rozgrywania tego typu imprez – mówi Radiu 90 Łukasz Wojciechowski z Fundacji Kult, która przygotowała wydarzenie.

Przede wszystkim szukamy miast, które mają pochyłą infrastrukturę. Oprócz tego oczywiście Dobra współpraca z miastem. Najczęściej zawodnicy jeżdżą na typowo rowerach Downhillowych, czyli na rowerach w pełni amortyzowanych, na rowerach z tylnym amortyzatorem. Zupełnie inaczej się jeździ w mieście, zupełnie inaczej się jeździ w lesie. Zupełnie inna charakterystyka, jest to sport ekstremalny, to trzeba przyznać.
Radio90: Krótsze te odcinki tutaj są.
Zdecydowanie jest to krótszy odcinek, żeby tę formułę, czyli tego sportu faktycznie, tej odmiany downhill oddać jak najwierniej z tych górskich szlaków.

– Jestem stworzony do ścigania, adrenalina mnie napędza – mówi Radiu 90 rybniczanin Bartosz Giemza, który w kategorii Masters wykręcił najlepszy czas.

Jak dodaje Giemza, trasy w mieście, choć równie niebezpieczne, jak te w górach, są łatwiejsze do zapamiętania.

Szczerze, to jedna z lepszych teraz jakie to była. Trasa w tym roku była naprawdę fajna.
Radio90: Cieszyn ma coś w sobie, piękna starówka, jest to nachylenie kręte uliczki, wąskie.
Jest to wszystko, co pan redaktor wspomniał. Ja nie za bardzo mam czas, żeby tutaj zwiedzać, ale z chęcią tu zawsze przyjeżdżam, bo jest blisko, nie trzeba szybko wstawać na zawody.
Radio90: A do tego kibice, którzy zawsze pojawiają się i dopingują
I to jest też fajne, że jest to blisko także i rodzinka przyjeżdża, znajomi z Rybnika.
Radio90: Wydawać by się mogło, że trasa prosta, no bo kilkaset metrów w zasadzie równo, kostka, ale to jest taki sport, gdzie jest adrenalina i o upadki nietrudno.
O upadki nie trudno na płaskich zakrętach, przede wszystkim w tym roku to trasa była bardzo mocno techniczna. Ja uwielbiam takie trasy, także czułem się jak ryba w wodzie i udało się wygrać.

 

W ramach Downhill City Tour zawody rozegrane będą jeszcze m.in. w Ustroniu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022