Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Debata wyborcza w Radiu 90: Jak się ułoży samorządowa układanka po wyborach?

Facebook Twitter

Sport powinien łączyć, tymczasem dzieli. Echa dzisiejszej wyborczej debaty w Radio 90 mówią o tym wyraźnie. Na antenie do swoich racji przekonywali kandydaci na fotel prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Wyniki wyborów w Wodzisławiu

W naszym studio starli się przed drugą turą wyborów kandydaci na fotel prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Rządzący miastem Mieczysław Kieca oraz Dezyderiusz Szwagrzak przewodniczący Rady Miasta.

Dezyderiusz Szwagrzak: Nie powinno się dziać nic o sporcie bez sportu. A tak mam wrażenie jest na dzień dzisiejszy. My całą tą kadencję, nie tylko teraz przed wyborami, martwimy się o sport. Nie może być w mieście tak, że jakiemuś klubowi zabiera się salę, bo pan prezydent ma inną koncepcję nagle na tą salę. Wiemy, co się stało z akademią Top Team. Nie może być tak, że się obiecuje, że się wybuduje halę widowiskowo-sportową i jej się nie buduje przez całą kadencję czy też przez kilka kadencji. Nie może być tak, że kluby sportowe w kwietniu nie wiedzą, jaką będą miały dotację na działalność. Nie może być tak, czy kluby w ogóle wiedzą, że taką dotacji będą miały. My chcemy, żeby kluby sportowe jasno widziały, jakie będą środki na sport. To jest jeden procent budżetu miasta. Chcemy, żeby kluby razem z nami tutaj tworzyły politykę dotyczącą sportu.

Zarzuty Szwagrzaka odpierał Mieczysław Kieca.

Mieczysław Kieca: Po pierwsze hali widowiskowo-sportowej nie było w żadnym moim dotychczasowym programie wyborczym od wielu lat. Jeżeli chodzi o sport. Sport powinien i będzie łączył ponad podziałami. Dlatego podpisałem porozumienie z moim kontrkandydatem z pierwszej tury panem Marcinem Piwońskim. Bardzo długo dyskutowaliśmy na temat tych aspektów, które są do uleczenia, do poprawy. To jest kilkanaście konkretnych punktów programowych. Mówimy tutaj o nowej ścieżce wsparcia sportu seniorskiego poprzez dotacje na promocję i poprawę infrastruktury tej, której jest, i podjęcie odważnej decyzji o zrealizowaniu jednego dużego obiektu sportowego w tej przyszłej kadencji.

Jakie lekarstwo na zakorkowany Wodzisław Śląski mają kandydaci, czy w mieście jest szansa na powstanie kąpieliska i multipleksu kinowego, jak ożywić wodzisławski rynek? Dowiecie się, oglądając całą wyborczą debatę.

Debata wyborcza w Radiu 90: Bój o Wodzisław Śląski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024