Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Targi turystyczne w Ostrawie połączone z Targami Książki. Jak dojechać?

Facebook Twitter

Targi turystyczne w Ostrawie, połączony z targami książki już w pierwszych dniach marca. Warto wybrać się i znaleźć idealną ofertę na choćby krótki urlop.

Targi turystyczne w Ostrawie

To już tradycja, że w centrum wystawienniczym Černá louka w Ostrawie spotykają się Polscy, Czesi i Słowacy, by pokazać swoje atrakcje turystyczne. Już w przyszłym tygodniu, w piątek (1.03) i w sobotę (2.03) odbędą się targi turystyczne Dovolená. Będzie można sprawdzić oferty i na dłuższy, i na krótszy wyjazd. Ostrawskim targom towarzyszyć będzie Festiwal Książki, czyli coś dla miłośników czeskiej literatury.  Targi 1 i 2 marca od 10:00 do 17:00.

Targi turystyczne w Ostrawie: gdzie zaparkować?

Wybierając się do nas na targi polecamy zaparkować na Zamku Śląskoostrawskim i przy okazji odwiedzić najnowszą czasową wystawę poświęconą klejnotom koronacyjnym. Po targach można wybrać się jeszcze do Motylarni, która jest dosłownie 2 minuty pieszo od centrum wystawienniczego.

Ostrawskie targi Dovolená, czyli po czesku urlop to nie tylko stoiska, ale również:

  • strefa gastronomiczna z lokalnymi smakami,
  • bogaty program na scenie głównej, gdzie między innymi odbędzie się pokaz gotowania, wywiad z kierowcą rajdu Dakar, rozmowa z polskim podróżnikiem Piotrem Kilianem i czeskim podróżnikiem Kubą Venglářem,
  • loteria z bogatymi nagrodami jak np. dwudniowy pobyt w spa, wyjazd dla dwóch osób do Wrocławia albo bilety lotnicze na połączenie Ostrawa – Warszawa.
  • strefa edukacyjna, z grami, zabawami oraz warsztatami dla małych i dużych

Turystyka i książka – na jednej imprezie

Targi odbywają się jednocześnie z Festiw alem Książki, gdzie dla miłośników czeskiej literatury przygotowano książki w specjalnych zniżkach, rozmowy z autorami, warsztaty, wykłady oraz strefę gier planszowych! Wejściówka obowiązuje na oba wydarzenia.

Strona targów w języku polskim: https://www.dovolenaostrava.cz/pl/

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

Strona Ostrawy: www.visitostrava.eu/pl/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj