Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają targi pszczelarskie w Ostrawie. Miód pod wszystkimi postaciami [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Miód króluje w Ostrawie. Od dziś do jutra (16.03) trwają Międzynarodowe Targi Pszczelarskie. Znajdziemy go tu pod każdą postacią, mało tego możemy także kupić tu ule i niezbędny sprzęt, by stworzyć własną pasiekę.

targi pszczelarskie w Ostrawie

W Ostrawie ruszyły Wiosenne Targi Pszczelarstwa.

Dziś i jutro w centrum wystawienniczym Cerna Louka spotkają się pasjonaci pszczelarstwa i miłośnicy pszczół; doświadczeni pszczelarze i osoby początkujące, producenci i sprzedawcy produktów pszczelich.

Targi pszczelarskie w Ostrawie

Na miejscu jest Arkadiusz Żabka.

Na targach prezentują się wystawcy z Czech, Słowacji oraz Polski. Nasz reporter rozmawiał z pszczelarzami z Gorzyc oraz Jastrzębia-Zdroju:

Targi cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających, bo adresowane są one zarówno do profesjonalistów, ale także do tych, którzy po prostu lubią miód.

Warto tu przyjechać (…) Bardzo fajna impreza, jeżdżę tutaj co roku (…)

Rośnie spożycie miodu w społeczeństwie

– mówi Vaclaw Sciskala organizator targów – podkreślając że miód to samo zdrowie:

Vaclaw Sciskala: Cieszę się z tego, że mamy pełne sale, pełno ludzi, pełno wystawców i fajną pogodę. Targi są adresowane dla pszczelarzy i dla wszystkich miłośników pszczół i pszczelich produktów. Miód jest popularny, a jego popularność wzrasta. 30 la temu w Republice Czeskiej średnio na jedną osobę zużywano 25 dkg miodu, a teraz już mamy około kilograma. Ale Japonia ma 4 kilogramy. Uwielbiamy miód, uwielbiamy pszczele produkty i idziemy dalej. Takie akcje popularyzują i propagują ten temat. Pszczoły dają nam super pożywienie. Macie swojego lekarza, stomatologa, to znajdźcie sobie swojego pszczelarza i będziecie mieli 100% miód.

Vaclaw Sciskala

Targi odbywają się na terenie wystawienniczym Cerna Louka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024