Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tegoroczne studniówki w reżimie sanitarnym

Facebook Twitter

Tegoroczne studniówki w reżimie sanitarnym! To organizator imprezy decyduje czy wstęp będą mieli tylko uczniowie danej szkoły, może też uzależnić wejście od przedstawienia certyfikatu zaszczepienia przeciwko COVID-19.

fot. facebook.com/zso1raciborz

Zalecenia dotyczące tegorocznych imprez studniówkowych ustali wspólnie przedstawicie Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Podkreślili w wydanym dokumencie istotę tworzenia listy obecności, by wiedzieć dokładnie kto uczestniczył w zabawie i najlepiej, aby były to osoby z tego samego środowiska. Pełna lista gości i obsługi imprezy wraz z kontaktami w razie potrzeby zostanie udostępniona organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W wytycznych znalazła się także informacja, że uroczystości studniówkowe planowane w budynku szkoły nie mogą odbywać się w przypadku przejścia placówki na naukę zdalną spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród pracowników i uczniów, ale też w sytuacji gdy taka decyzja zapadnie dla wszystkich szkół w kraju.

Na studniówkach mogą bawić się osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej, które nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. Każdy kto nie przedstawi paszportu covidowego lub zaświadczenia o tym, że jest ozdrowieńcem będzie traktowany jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożone są limity.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022