Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teraz szybciej zarejestrujesz samochód w Rybniku. Co się zmieniło?

Facebook Twitter

Zapłacisz kartą w terminalu na biurku urzędnika, a nie w kasie, dzięki czemu szybciej powinieneś zarejestrować samochód. Ci którzy odwiedzają Wydział Komunikacji w Rybniku wiedzą, że trzeba poświęcić praktycznie cały dzień by zarejestrować pojazd. Pierwsi klienci pod Urzędem Miasta ustawiają się już po godz. 6.00 rano. Czekają do godz. 7:30, kiedy mogą odebrać w automacie bilet.

Ale potem czekają kolejne kilka godzin:

I tak codziennie – przyznaje Jerzy Wróbel naczelnik wydziału komunikacji:

Rejestrujemy po 100 pojazdów dziennie. Dlatego 100, bo nie jesteśmy w stanie więcej…

W wydziale komunikacji załatwia się także inne sprawy, mało tego działający w Polsce system rejestracji pojazdu każe osobie w przeciągu dwóch tygodni dwukrotnie odwiedzić urząd. Wizyta to także opłaty i tu nareszcie udało się wprowadzić terminale na biurko urzędnika, by klienci nie musieli udawać się na piętro do kasy. W końcu – mówią petenci:

Zdaniem naczelnika Wróbla nowy system płatności skróci czas oczekiwania:

Jest w stanie skrócić o kilka, kilkanaście osób na jednej osobie. Jeżeli jest to okres, gdzie nie ma innych płatności to to jest kilka minut, a jeżeli jest akurat termin płatności podatku lokalnego, to czasami 40 minut trwało płacenie w kasie.

Pierwsze dni pokazały, że połowa klientów już na biurku urzędnika płaci za obsługę kartą, mimo, że doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj