Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To nie jest żart… W Knurowie będzie msza w intencji Michaela Jacksona

Facebook Twitter

Wierni widząc intencję ... przecierali oczy ze zdumienia. A jednak! W knurowskim kościele jutro odbędzie się msza w intencji Michaela Jacksona.

Msza na Michaela Jacksona
www.michaeljackson.com

Będzie msza w intencji Michaela Jacksona, bo jedna z wiernych poczuła potrzebę modlitwy za nieżyjącego „króla popu”

Takiej mszy jeszcze nie było… ale będzie. W jednym z kościołów w Knurowie jutro (17.01) odprawiona zostanie msza w intencji.. Michaela Jacksona. Wierni modlić się będą za zmarłego „króla popu” w parafii św. Antoniego z Padwy w dzielnicy Krywałd. Jak dowiedziało się Radio 90 to wcale nie jest żart, msza w takiej intencji ma zostać odprawiona o godzinie 17. Potwierdził to kanclerz kurii metropolitalnej w Katowicach, ksiądz Tomasz Wojtal:

Tomasz Wojtal: Rozmawiałem z księdzem proboszczem. Zgłosiła do niego się starsza parafianka, która poprosiła go o taką intencję. Powiedziała, że czuje w sercu taką potrzebę, aby pomodlić się za tę osobę. Ksiądz przyjął tę intencję, taka msza zostanie odprawiona. Chodzi o dobro, o godziwość tej intencji, więc w tym wypadku ta starsza pani to nie była żadna prowokacja z jej strony – co też starałem się  zweryfikować. Poczuła ona w sobie takie pragnienie, taką potrzebę, aby pomodlić się właśnie za Michaela Jacksona. Ta osoba zamawia bardzo często Msze święte za zmarłych.

Ks. Wojtal: Msza za kogoś to największa wartość

Ta intencja jest wyjątkowa z racji osoby za którą zmówiono mszę. Do końca nie wiadomo także jakiego wyznania był Michael Jackson. Ksiądz Tomasz Wojtal przypomina, że to nie ma znaczenia a modlić się można w różnych intencjach:

Tomasz Wojtal: W kościele rzymskokatolickim eucharystia ma największą wartość, jeżeli chodzi o modlitwę, o nabożeństwo odprawiamy ją w różnych intencjach. Może nią objąć żywych, umarłych, można modlić się w intencjach ogólnych, np. o pokój na świecie, bo zgodnie z tradycją Kościoła owoce mszy świętej można ofiarować w jakiejkolwiek godziwej intencji tej, która służy realizacji wyłącznie dobra, w tym także za niekatolików. Więc w tym wypadku intencja za Michaela Jacksona też wpisuje się w tę prawdę.

Sam Michael Jackson był wyjątkowym wokalistą i to niepodważalny fakt. Po jego śmierci pojawiało się jednak wiele zarzutów a jego sławę nadszarpnęły kolejne procesy o molestowanie seksualne dzieci w których dodajmy, był uniewinniany:

Tomasz Wojtal: Nie oceniam tutaj w żaden sposób życia, ani twórczości tego piosenkarza. Msza święta jest też sposobem, żeby odkupić winy, żeby wspomóc tę osobę, jeżeli tutaj wierzymy w życie po śmierci, więc jest to sposób też takiego daru, takiej pomocy dla tej konkretnej osoby.

Powtórzmy msza święta w intencji Michaela Jacksona w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy jutro o 17.  Czy organista zagra „Bad”, „Billie Jean”, „Dirty Diana” czy „Black or White”? Nie wiadomo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj