Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To są siłacze! Medale dla zawodników marklowickiego Samsona

Facebook Twitter

3 złote medale na XXI Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu zdobyła cieszynianka Maria Juroszek. Startowała zarówno w grupie z osobami niepełnosprawnymi, jak i open. Zawody odbyły się w miniony weekend (13-14.03.) w miejscowości Gniew na Pomorzu.

fot. FB/ Samson Marklowice

To kolejny sukces multimedalistki z Cieszyna. Do swojej kolekcji dołożyła teraz kolejne krążki. Jak przyznaje w rozmowie z Radiem 90, przygotowań szczególnych nie było, bo w czasie pandemii ćwiczyć może jedynie w domu.

Maria Juroszek: Nie było szczególnych przygotowań, tylko tyle co w domu, wiemy wszyscy, że ze względu na panującą pandemię zamknięte są wszystkie siłownie. Każdy w domu ćwiczył. Ciężarek taki 10 kilogramowy, gumy i tylko tyle, siedzę sobie przed telewizorem to sobie macham, kręcę, podnoszę, jak mi się przypomni.

Juroszek na co dzień trenuje w klubie sportowym Samson w Marklowicach. Oprócz niej z mistrzostw z medalami do klubu wróciła także Barbara Surma, która zdobyła złoty na prawą i srebrny krążek w walce na lewą rękę a Radosław Waltar w kategorii junior do 21 lat złoto na lewa rękę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022