Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczne skutki pożaru w Nędzy. Nie żyje jeden z mieszkańców

Facebook Twitter

Tragiczne skutki pożaru w Nędzy. Nie żyje jeden z mieszkańców. Ogień został zauważony wczoraj (12.03.) tuż po godzinie 23:00. Do płonącego budynku przy ulicy Gliwickiej natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej.

pożar

Jaki informuje rzecznik Komendy Straży pożarnej w Raciborzu Roland Kotula, ogień w domu przy ulicy Gliwickiej w Nędzy, został zauważony około godziny 23:00. Do akcji ratunkowej skierowano 2 jednostki PSP wraz z drabiną oraz 5 zastępów OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie cały budynek a konstrukcja dachu i część jednej ze ścian uległa zawaleniu. 3 osoby samodzielnie opuściły miejsce zagrożenia, niestety pojawiło się przypuszczenie, że w budynku pozostał jeden z lokatorów. Strażacy jeszcze w trakcie gaszenia ognia próbowali do niego dotrzeć, znaleźli pod zawaloną konstrukcją dachu. Niestety 68-latek już nie żył.

Akcja w Nędzy trwała do około 3:00. Była bardzo utrudniona przez awarię wodociągu oraz niska temperatura, która powodowała szybkie zamarzanie wody na drodze. Wezwano więc jeden z pojazdów służby drogowej.

Przyczyna pożaru nie została na razie ustalona, straty materialne wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023