Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Triumf Kajetanowicza na Safari, obejmują prowadzenie w mistrzostwach świata WRC 2 [WIDEO]

Facebook Twitter

Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Szczepaniak w pięknym stylu wygrali Rajd Safari w kategorii WRC 2, osiągając także wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów! Dwanaście wygranych odcinków specjalnych, ponad 19 minut przewagi na mecie.

Kajetan Kajetanowicz nie dał szans konkurentom w swoim debiutanckim starcie w Rajdzie Safari. Polacy stanęli na siódmym z rzędu podium w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata i dzięki zdobyciu maksymalnej liczby punktów obejmują prowadzenie w klasyfikacji sezonowej WRC 2. Jak mówi zawodnik – spełnił swoje marzenie o starcie w najtrudniejszym rajdzie świata.

Nigdy nie czułem takiej dumy i radości z tego, że jestem na mecie! Nie tylko dlatego, że wygraliśmy Rajd Safari, ale przede wszystkim ogromnie cieszę się, że udało nam się ukończyć te zawody

– dodaje pochodzący z Ustronia Kajetanowicz.

Kajetan Kajetanowicz: Wygrywamy Rajd Safari, najtrudniejszą rundę Mistrzostw Świata, to jest coś niesamowitego. Nie było łatwo, chociaż ta przewaga rosła z każdym dniem, to jednak nigdy nie jechałem z taką duszą na ramieniu. Nawet prowadząc 20 minut i więcej. Coś niesamowitego, tutaj niczego nie możesz być pewnym do ostatniego metra. W ogóle na żadnym rajdzie, a zwłaszcza tutaj. Cieszę się, że cały zespół wierzył we mnie, wierzył, że pomimo choroby stanę na nogi, że dam radę. Dawał mi wielki „support”. Zasłużyliśmy na kilka dni odpoczynku. Chociaż, prawdę mówiąc, za nieco ponad kilka dni wylatujemy na Rajd Estonii.

Kajetan Kajetanowicz pomimo dopiero trzeciego startu w tym sezonie obejmuje prowadzenie w kategorii WRC 2, z dorobkiem 66 punktów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023