Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rovanpera triumfuje w Kenii, Kajetan Kajetanowicz na podium WRC2! Pełne emocji zakończenie Rajdu Safari!

Facebook Twitter

W emocjonującym zakończeniu Rajdu Safari, jednego z najbardziej wymagających wydarzeń w kalendarzu Mistrzostw Świata WRC, Kalle Rovanpera z Finlandii, prowadzący za kierownicą Toyoty GR Yaris Rally1, zwyciężył, pokazując klasę i determinację. Jego najbliżsi rywale, Japończyk Takamoto Katsuta oraz Francuz Adrien Fourmaux, zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, tracąc do lidera 1.37,8 i 2.25,1 sekundy.

kajetan kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz trzeci na Rajdzie Safari

Rovanpera, który przed ostatnim etapem rajdu miał ponad dwuminutową przewagę nad Katsutą, zdecydował się na zachowawczą strategię. Fin nie ryzykował na niedzielnych odcinkach specjalnych, co jednak nie przeszkodziło mu w utrzymaniu prowadzenia i ostatecznym zwycięstwie. To jego dwunaste zwycięstwo w rundzie MŚ WRC.

FOT. mat prasowe

W kategorii WRC2 na trzecim stopniu podium stanął Kajetan Kajetanowicz, który wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, po raz kolejny pokazał swoją klasę na trudnych trasach w Kenii. Kajetanowicz, trzykrotny zwycięzca rajdu w kategorii WRC2, tym razem skupił się na zwycięstwie w kategorii Challenger, co udało mu się osiągnąć z sukcesem.

Kajetan Kajetanowicz FOT. mat prasowe

Rajd Safari, znany z niespodziewanych zwrotów akcji i ekstremalnych warunków, nie zawiódł także i lidera cyklu WRC, Thierry’ego Neuville’a, który z powodu problemów technicznych zaliczył znaczną stratę czasu, kończąc rajd na piątej pozycji. Mimo to, dzięki zwycięstwu w ostatnim odcinku Power Stage, Belg nadal utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Następnym wyzwaniem dla zawodników będzie Rajd Chorwacji, zaplanowany na dni 18-21 kwietnia, a w kalendarzu mistrzostw znajduje się również Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.

Rajd Safari ponownie udowodnił, że jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i ekscytujących wydarzeń w rajdowym kalendarzu, dostarczając kibicom niezapomnianych emocji i dramaturgii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj