Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień książki elektronicznej w raciborskiej bibliotece

Facebook Twitter

Praktycznie mają same zalety - są dostępne 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przyjazne osobom mającym problemy ze wzrokiem, ekologiczne, a dzięki raciborskiej bibliotece także darmowe! Mowa oczywiście o e-bookach, które aktualnie obchodzą swoje święto.

Udostępnionych jest 3 400 publikacji w kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”. Z oferty można skorzystać do końca przyszłego tygodnia (17.03.).

Międzynarodowy Tydzień E-książki został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytelnictwa. Z tej okazji raciborska biblioteka i zespół IBUK Libra oferują dostęp do dodatkowych 3400 publikacji m.in. w kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”.

Oprócz tego, z okazji Dnia Kobiet Ibuk Libra proponuje dodatkowy prezent – bezpłatny dostęp do publikacji Marty Szarejko „Odwaga jest kobietą”, w której trzynaście odważnych reportażystek opisało pozbawione sensacji, a trzymające w napięciu do ostatniego zdania historie odważnych kobiet – m.in. matki, która od lat szuka ciała swojej córki, czy ultrakatoliczki, która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina. Książka dostępna jest w darmowym dostępie w dniach od 1 do 31 marca 2019 r.

Przy okazji, raciborska biblioteka przypomina o wprowadzonej w tym roku bezpłatnej usłudze wypożyczania czytników e-booków i dostępu do 20.000 e-booków na platformie Legimi.pl.

Zainteresowane osoby zapraszamy do oddziałów i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie można otrzymać indywidualny, bezpłatny kod dostępu zarówno do Ibuk Libra jak i Legimi.pl. Czytniki wypożyczane są w Czytelni na I piętrze biblioteki przy Kasprowicza 12 – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023