Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Świerklańska w Rybniku wciąż nieprzejezdna. Woda nie ustąpiła

Facebook Twitter

Ulica Świerklańska w Rybniku dalej zalana. Nie udało się póki co wypompować rozlewiska.

Ulica Świerklańska w Rybniku wciąż nieprzejezdna

Ulica Świerklańska w Rybniku nadal jest nieprzejezdna. Droga jak pisaliśmy wczoraj – została zalana. Kiedy zostanie udrożniona, a samochody znów będą mogły przyjeżdżać trasą? Niestety, nie mamy dobrych wieści dla kierowców.

Wstępne informacje mówią, że zalewisko być może uda się zlikwidować we wczesnych godzinach popołudniowych, ale na popołudnie synoptycy zapowiadają kolejne opady deszczu, i droga znów szybko może zostać ponownie zalana. A skąd problem? Po pierwsze fragment ulicy Świerklańskiej od ronda do skrzyżowania z ulicą Przez Zwał leży w obniżeniu terenu. Po drugie tuż obok jest zbiornik retencyjny, który przy dużych opadach deszczu szybko się wypełnia i woda wylewa się z niego właśnie na drogę. Po trzecie ciężko ją stamtąd przepompować w inne miejsce. Rybnickie Służby Komunalne korzystają z samochodu ze zbiornikiem, wypompowują wodę i wywożą ją do innego zbiornika retencyjnego przy ulicy Kaktusowej.

A zalewisko ma od 50 do czasem nawet do 100 metrów długości i do 40 centymetrów głębokości. Gdy woda pojawi się na drodze lepiej nie ryzykować przejazdu tamtędy autem i korzystać z wyznaczanego objazdu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj