Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w Rybniku w związku z budową drogi

Facebook Twitter

Od dzisiaj natknąć się można na nowe utrudnienia w ruchu w Rybniku. Na kilku lokalnych drogach w dzielnicach przerwany zostanie ruch z powodu budowy ostatniego w granicach miasta odcinka drogi regionalnej.

Utrudnienia w ruchu w Rybniku
UM Rybnik/ M.Koczy

Uwaga kierowcy! Mamy utrudnienia w ruchu w Rybniku! Wszystko z powodu budowy drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz, która wkracza w kolejna fazę. Wykonawca zapowiada utrudnienia.

Od środy (4.10.) na czas niezbędnych będą zamykane ulice: część Batorego, Wrzosowej i Łącznik Bratnia -Hetmańska. Utrudnienia będą miały wpływ jedynie na ruch lokalny, inni kierowcy nie powinni mieć problemów.

Utrudnienia w ruchu w Rybniku – na drogach lokalnych

Od środy, 4 października, na czas niezbędny do realizacji kolejnego etapu prac, nastąpi zamknięcie następujących ulic:

  • Batorego – rejon budynku 33 do 45
  • Wrzosowa 42 od ulicy Hetmańskiej
  • Łącznik Bratnia – Hetmańska

Przypomnijmy, że rozpoczynająca się właśnie budowa obejmuje około 4-kilometrowy odcinek od węzła przy ulicy Wodzisławskiej do ulicy Sportowej w dzielnicy Niewiadom. To ostatni w granicach miasta Rybnika odcinek drogi Pszczyna-Racibórz. Kolejne, których budowa wciąż jest w fazie planów, powstaną już w granicach Rydułtów, Kornowaca czy Gaszowic.

Inwestycja za 270 milionów złotych

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Budimex S.A. z Warszawy za kwotę nieco ponad 268 mln zł. Budowa brakujących 4 km Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna  uzyskała dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Polski Ład w łącznej kwocie 165 mln zł.

Przypomnijmy, że większa część rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna (czyli przeszło 10 km od granicy z Żorami do ul. Wodzisławskiej) została wybudowana dzięki środkom unijnym i oddana do użytku w kwietniu 2020 roku. Kosztowała przeszło 475 mln zł (w tym 290 mln zł to środki z UE).

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj