Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

V Piknik w kurorcie Jastrzębie-Zdrój. Można przenieść się w czasie

Facebook Twitter

160 lat temu w Jastrzębiu-Zdroju powstało uzdrowisko. I choć uzdrowiskiem jest już tylko z nazwy pamięć o tym, że to miejsce przed wielu laty tłumnie odwiedzały osoby przyjeżdżające do znanej miejscowość wypoczynkowej i uzdrowiskowej, jest wciąż żywa.

Miasto sukcesywnie odnawia i remontuje wszystkie obiekty w Parku. Mówi Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Anna Hetman: 160 lat to historia typowo uzdrowiskowa. Kurort znany w całej Europie. Chcemy teraz przywrócić blask naszej dzielnicy – Zdrój. To wszystko, co dzieje się w parku, wszystkie inwestycje służą temu, by to miejsce stało się znów perełką zdrojowa. Cały Park Zdrojowy od kilku lat jest rewitalizowany, w tej chwili na ukończeniu jest budowa najstarszego obiektu w tym miejscu, czyli budynek łazienki III. Rozpoczęliśmy modernizację placu zdrojowego, parkingu. Rozpoczynamy również modernizację obiektów, w którym mieściła się Galeria Historii Miasta, czyli łazienki II.

Z okazji jubileuszu w niedzielę (22.08.) w Parku Zdrojowym odbędzie się już 5. już edycja imprezy Piknik w Kurorcie

Anna Hetman: Zapraszamy wszystkich chętnych, będą oczywiście aktorzy przebrani w stroje w epoki. Ale wszystkich uczestników zachęcamy do brania udziału i przebrania się, ponieważ będzie tam możliwość wtopienia się w ten klimat. Ale również uczestniczenia w zabawie, skorzystania z potańcówek, dancingów w Kasynie, czyli Domu Zdrojowym. Będą samochody z dawnej epoki i wiele innych atrakcji.

Podczas pikniku będzie można także zobaczyć nową wystawę plenerową „Jastrzębie-Zdrój – Śląska Perła Niepodległej Polski”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy, mile widziane są stroje w stylu lat 20-tch i 30-tch XX w. Początek 5. Pikniku w Kurorcie w niedzielę o godzinie 15.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj