Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W „Bajkową Krainę” zamienił się w minioną niedzielę (29.05.) park za Domem Kultury w Chwałowicach [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

To tam zorganizowano Piknik Rodzinny dla rodzin zastępczych i adopcyjnych oraz mieszkańców miasta.

Atrakcji było wiele, między innymi stanęły tam Bajkowe Namioty, w których najmłodsi i nieco starsi brali udział w różnego rodzaju zabawach, dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Serduchowo” wystawiły musical „Królewna śnieżka”, na scenie odbył się również finał Festiwalu Piosenki Dziecięcej imienia Tadeusza Paprotnego. Mówi dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku, Arkadiusz Andrzejewski:

Dzieci, które powinny trafiać do rodzin zastępczych, jest o wiele więcej niż samych rodzin. Statystyki przytaczał obecny na pikniku, zastępca prezydenta Rybnika, Piotr Masłowski:

Bycie rodzicem zastępczym to wielki trud, ale także ogromna satysfakcja – mówiły „mamy zastępcze”: Katarzyna Siudy i Teresa Gabryś:

Rodzin zastępczych jest obecnie w Rybniku 174. Cały czas poszukiwane są kolejne. Co zrobić, by zostać rodziną zastępczą? Nasz reporter pytał o to pedagog w rybnickiej fili Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Johanę Goc oraz psycholog rodzin zastępczych w Rybniku, Monikę Wasilewską-Węgrzyn:

Dodajmy, że kolejny piknik rodzinny za rok, a dokładnie dziś, 30 maja obchodzony jest ustanowiony 11 lat temu przez sejm, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W Rybniku-Chwałowicach był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj