Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Opieka wytchnieniowa dla opiekunów osób przewlekle chorych

Facebook Twitter

Powiat Raciborski podejmuje kolejne działania na rzecz wsparcia rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych, uruchamiając nową edycję Programu "Opieka wytchnieniowa" na rok 2024. Inicjatywa ma zapewnić odpoczynek tym, którzy na co dzień zajmują się osobami z znacznym stopniem niepełnosprawności.

opieka wytchnieniowa
fot. powiatraciborski.pl

Program realizowany będzie od kwietnia do grudnia bieżącego roku w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. W tegorocznej edycji liczba miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych została zwiększona dwukrotnie, co oznacza, że do dyspozycji uczestników projektu jest aż cztery specjalnie przystosowane pokoje.

„Opieka wytchnieniowa” skierowana jest do rodzin i osób opiekujących się na co dzień dorosłymi z poważnymi niepełnosprawnościami. Wyłączeni z programu są dzieci oraz osoby z głębokimi zaburzeniami w interakcjach społecznych i komunikacji. Uczestnicy programu mogą liczyć na bezpłatną, całodobową opiekę do 14 dni – zarówno w formie jednorazowego pobytu, jak i podzielonego na krótsze okresy.

Opieka wytchnieniowa będzie realizowana w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

To ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych: udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Osoby chcące skorzystać z oferty lub poszukujące dodatkowych informacji mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 32 415 20 01 lub mailowo na adres [email protected] z Domem Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

To wyjątkowa szansa na wsparcie dla rodzin i opiekunów, którzy na co dzień zmagają się z wyzwaniami opieki nad bliskimi z niepełnosprawnościami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024