Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W lutym wybory uzupełniające w Pszowie. Tylko jeden termin

Facebook Twitter

Już wiadomo, że mieszkańcy pójdą ponownie do urn tylko raz, 24 lutego. Wybory uzupełniające do Rady Miasta w Pszowie planowane na 10 lutego w praktyce się nie odbędą, bo zgłoszono tylko jednego kandydata.

Tym jedynym kandydatem, który ma objąć mandat radnego po Czesławie Krzystale, wybranym na stanowisko burmistrza, jest Czesława Stramka z KWW Czesławy Stramka. Ponieważ nie ma kontrkandydata mieszkańcy Pszowa z okręgu nr 6 nie muszą 10 lutego iść do lokalu wyborczego, zbierze się natomiast Miejska Komisja Wyborcza, która uzna Czesławę Stramkę za wybraną na radną.

Głosować będą natomiast wyborcy z ulic Cisowej, O. Kolberga, Lubomskiej, Łanowej, Żużlowej. Wybory uzupełniające odbędą się 24 lutego, tu do obsadzenia jest mandat po Piotrze Kowolu, który został zastępcą burmistrza. Zarejestrowano dwóch kandydatów: z KW Zgoda i Rozwój to Michał Lorek oraz Rafał Elsner z KWW Rafała Elsner.

Pszów jako miasto do 20 tys. mieszkańców podzielony jest na okręgi jednomandatowe, dlatego konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego głosowania, by uzupełnić skład rady. Losowanie numerów list dla komitetów zaplanowano na 3 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj