Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W sylwestra uderzył w dom w Baborowie

Facebook Twitter

2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej zostały wezwane na ulicę Głubczycką w Baborowie. Tam w sylwestrowe popołudnie 20-letni kierowca, mieszkaniec powiatu brzeskiego stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w dom jednorodzinny. Tego samego wieczora kolejnym samochodem wjechał do rzeki.

Fot. facebook.com/ospbaborow

W sylwestrowy wieczór policjanci z Głubczyc zostali wezwani na miejsce zdarzenia w Baborowie, gdzie samochód osobowy uderzył w dom. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania za podejrzanym kierowcą, gdyż ten uciekł. Ustalono, że niedaleko od miejsca zdarzenia został zabrany samochód osobowy marki volkswagen z jednej z pobliskich wypożyczalni na terenie powiatu głubczyckiego. Policjantom udało się ustalić, którą drogą przemieszcza się mężczyzna. Rozpoczął się pościg za podejrzanym. Po chwili kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, zatrzymując się na brzegu rzeki. Ścigany rozpoczął pieszą ucieczkę, lecz po chwili był w rękach policjantów.

Po wylegitymowaniu okazało się, że to 20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Po zbadaniu alkomatem wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Straty oszacowano na ok. 30 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2020