Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samochód na torach. Tragedia była blisko. Pijany kierowca aresztowany [FOTO]

Facebook Twitter

O krok od tragedii na torach w Pszczynie. Pijany kierowca bmw nie zauważył zakrętu, pojechał na wprost i zawiesił pojazd tuż przed torowiskiem, po czym wysiadł z pojazdu i chciał uciec.

Samochód na torach
fot. Policja Pszczyna

Samochód na torach – kierowca był pijany

Samochód na torach. fot. Policja Pszczyna

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj (11.02.) w Pszczynie na ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina. Policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który zawisł tuż przed torowiskiem kolejowym. Jak się okazało pojazd marki BMW, którym jechał 39-latek, wypadł z drogi, ściął baner reklamowy i wylądował tuż przy torach kolejowych. Następnie kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Ucieczkę kierowcy uniemożliwili bezpośredni świadkowie, którzy ujęli mężczyznę, a następnie przekazali go mundurowym.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Pszczyny kierował osobówką, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kierowca za jazdę „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024