Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Żorach rusza projekt „Twoja Szansa – Twój Sukces” dla Ukraińców

Facebook Twitter

„Twoja Szansa – Twój Sukces” - to nazwa projektu, który w ten weekend (10.12.) rusza w bibliotece w Żorach. Przeznaczony jest dla uchodźców z Ukrainy, którzy właśnie w tym mieście znaleźli swój nowy dom.

Podajemy im pomocną dłoń, chcemy im pomóc odnaleźć się w naszej rzeczywistości. Dlatego w ramach projektu będą mogli uczyć się języka polskiego, ale nie tylko

– mówi dyrektor żorskiej biblioteki, Aleksandra Zawalska-Hawel.

Aleksandra Zawalska-Hawel: Jest wiedza o Polsce, transport i komunikacja, poszukiwanie pracy… Oni tak okrzepną w naszym środowisku, będą mogli lepiej się poruszać. Dowiedzą się także jak skutecznie szukać pracy, będą spotkania z doradcą, z prawnikiem od prawa pracy. Będzie też opieka nad osobami zależnymi, dziećmi, bo to przecież są w większości młode kobiety z dziećmi. Takie osoby w większości u nas mieszkają.

Dyrektor żorskiej biblioteki, Aleksandra Zawalska-Hawel

Do projektu zakwalifikowano 50 osób, chociaż zainteresowanie było większe, zgłosiło się ich ponad 70. Na początek, na pierwszych zajęciach uczestnicy dowiedzą się więcej o Polsce

– dodaje dyrektor Zawalska-Hawel. Posłuchajcie:

Zajęcia odbywać się będą do końca kwietnia przyszłego roku a udział w nich jest bezpłatny. Pieniądze na realizacje projektu „Twoja Szansa – Twój Sukces” pozyskano z unijnych funduszy. Całość ma kosztować ponad 430 tysięcy złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj