Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacje last minute. Jak szybko zorganizować wymarzony wypoczynek? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Lato już w pełni, kończą się szkolne wakacje, wielu z nas udaje się w najbliższym wraca z urlopu. Dotąd pandemia skutecznie krzyżowała nasze wyjazdowe plany, ale na szczęście sytuacja epidemiczna na świecie wygląda już znacznie lepiej. Jeśli nie mamy zaplanowanego wyjazdu wakacyjnego, nic straconego! Jak szybko zorganizować wypad na wymarzone wakacje? Podpowiadamy!

Wakacje last minute – dostępne opcje

Zorganizowanie wakacji last minute nie jest trudnym zadaniem. Najważniejsze to zaplanować urlop w pracy i skonkretyzować swoje preferencje. W zależności od tego, jak chcemy spędzić wolny czas, dobieramy kierunek podróży i rodzaj aktywności.

Jeśli zamierzamy wybrać się za granicę, koniecznie należy sprawdzić aktualne obostrzenia w danym kraju, wymogi co do testów na obecność COVID czy warunki powrotu do Polski z danego kraju. Aktualne informacje na temat obostrzeń i podróży można znaleźć na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Przed przyjazdem do danego kraju sugerujemy skontaktowanie się z biurem podróży lub przewoźnikiem realizującym przelot czy przewóz, żeby uzyskać aktualne informacje.

Ile kosztują wakacje z biurem?

Wiele krajów otworzyło się już na turystów. W niektórych wystarczy okazać tzw. paszport covidowy, czyli informację o przyjęciu szczepionek lub posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu: PCR (wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem) czy testu antygenowego (wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem).

Urlop last minute z biurem podróży może kosztować zaledwie 1000 zł za osobę. Ceny wycieczek obniżane są zazwyczaj na tydzień przed planowanym wylotem. Najbardziej atrakcyjne ceny wyjazdów (nawet 899 zł przecenione z 3500 zł za osobę) oferowane są jednak na 1-2 dni przed wylotem. Najtańsze kierunki to Tunezja, Egipt, Bułgaria czy Turcja. Za pobyt jednej dorosłej osoby w hotelu 3-gwiazdkowym z opcją all inclusive zapłacimy poniżej 1500 zł.

Urlop na własną rękę

Za granicę możemy również jechać na własną rękę. Oferowane są tanie loty np. do Lwowa – w lipcu można je zakupić nawet za 100 zł w obie strony (cena za jedną osobę). Na miejscu należy doliczyć nocleg, wyżywienie i dodatkowe atrakcje. Kilkudniowy wypad będzie kosztował około 1000 zł za osobę.

Jeśli jesteśmy miłośnikami czterech kółek, można zorganizować dłuższą podróż własnym autem np. do Chorwacji. Wtedy korzystniej jest jechać na minimum 14 dni z grupą znajomych. Koszt dwutygodniowej wycieczki dla jednej osoby w takiej opcji to około 2500 zł.

Jak sfinansować wakacje?

Odpoczynek jest potrzebny każdemu i każdy na niego zasługuje. Urlop możemy spędzić tak, jak lubimy i dostosować go do swoich możliwości finansowych. Nie warto jednak działać pod wpływem chwili. Nie wybierajmy wycieczek niedostosowanych do naszego budżetu. Nie pożyczajmy pieniędzy w podejrzanych miejscach. Szukajmy alternatyw dla chwilówek! Jeśli chcemy sfinansować wakacje, dostosujmy wysokość pożyczanej kwoty do naszych potrzeb i możliwości – tak, by tygodniowe wakacje cieszyły, a nie były powodem do zmartwień. Zamiast ryzykownych chwilówek na duże kwoty lepszym rozwiązaniem mogą być pożyczki niewielkich kwot ze sprawdzonych instytucji finansowych. Alternatywą dla chwilówek będzie Wonga na https://www.wonga.pl/ , która odpowiedzialnie podchodzi do procesu udzielania pożyczek.

Wakacje w Polsce – jak je zorganizować?

Wakacje w Polsce nie będą tanie. Ze względu na pandemię ceny noclegów wzrosły w porównaniu z zeszłym rokiem. Hotele i pensjonaty w większości mają zapełnione miejsca. Warto szukać opcji odpoczynku w agroturystykach (około 40-60 zł/os/ za dzień) lub na polach namiotowych (ok. 25 zł/os. za dzień np. pod schroniskiem Pasterka w Sudetach).

Wycieczka własnym autem w Sudety, spanie w schronisku lub na polu namiotowym to niskobudżetowa opcja – nie wydamy więcej niż 500-700 zł za tydzień dla 1 osoby. Górskie wędrówki można rozszerzyć o czeską stronę i tym samym na jednym urlopie zwiedzić dwa kraje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj