Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Każdy dzień jest przygodą”. Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku

Facebook Twitter

Wyjeżdżają na wycieczki, spotykają z gośćmi, grają w kręgle czy na "bum bum rurkach". Wczoraj (6.07) na półkolonie przygotowane w szkole specjalnej w Rybniku przyjechały wolontariuszki z Pet Patrolu. Hasło dwóch turnusów: "Każdy dzień jest przygodą".

Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku

Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku

Wolontariuszki z Pet Patrolu opowiadały dzieciom o psach i kotach, o tym jak o nie dbać, by stowarzyszenia zajmujące się prawami zwierząt, nie musiały wyjeżdżać na drastyczne interwencje.

Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku

Mówi Zuzanna Żera, wolontariuszka Pet Patrolu, posłuchaj:

– kończy Anna Jaszczuk, kierowniczka półkolonii w rybnickiej szkole specjalnej. Odbyły się tam dwa turnusy, w których w sumie wzięło udział blisko 30 podopiecznych.

Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku

Anna Jaszczuk, kierowniczka półkolonii, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej Specjalnej z oddziałami przedszkolnymi numer 7 w Rybniku

Dorotę Dolecką, jedną z wychowawczyń pytaliśmy o to, jak zapewnić dzieciom zajęcia w wakacje, jak oderwać od komputera czy ekranu z filmami:

Dorota Dolecka: Wierzę, że to jest bardzo trudno, by dziecko odciągnąć od komputera i telefonu. Myślę jednak, że mamy tyle atrakcji wokół siebie, trzeba się tylko rozejrzeć…

Dorota Dolecka, wychowawczyni półkolonii

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Rybnik oraz ze środków Stowarzyszenia na rzecz wspomagania osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia „Razem”, przy współpracy Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku dla uczniów szkoły.

Półkolonie były podzielone na dwa turnusy. W pierwszym turnusie brało udział 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku. W drugim turnusie brało udział 13 uczniów tej szkoły.

Wakacje w szkole specjalnej w Rybniku. Zobacz zdjęcia organizatorów:

Czytaj także:

Zobacz:

Inne filmy Radia 90

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj