Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiatr we włosach, klapki na nogach a w organizmie promile

Facebook Twitter

Zatrzymany z uwagi na „dziwne obuwie”. Policja z Jastrzębia informuje o motocykliście zatrzymanym w klapkach na nogach. Jak się okazało 52-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, prowadził motorower, mając w organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Wczoraj (27.03.) około godziny 17.00, policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy patrolując ulicę Rolniczą, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, z uwagi na „dziwne obuwie”, a mianowicie założone na nogi klapki. Podczas rozmowy, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jastrzębianina w systemach wyszło na jaw, iż w 2009 roku 52-latkowi zostały zatrzymane kierującemu pojazdem pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, motoroweru czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie, jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii!

– pisze policja z Jastrzębia na swej stronie w Internecie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022