Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja Trzeźwość w Rybniku. Ponad 500 skontrolowanych kierowców

Facebook Twitter

Akcja Trzeźwość w Rybniku prowadzona była w poniedziałek na rybnickich drogach. Efekt? Wyłapano czterech kierowców na podwójnym gazie.

Akcja Trzeźwość w Rybniku

Policyjna akcja Trzeźwość w Rybniku

Akcja Trzeźwość w Rybniku trwała w dniu wczorajszym od godziny 4 rano do późnych godzin wieczornych.  Działania miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety, mimo wielu apeli i stosowanej profilaktyki wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kółko na „podwójnym gazie”. W trakcie działań „Trzeźwość” mundurowi przeprowadzili ponad 500 badań trzeźwości. Stróże prawa zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu.

I tak po godzinie 5.00, na ulicy Rybnickiej w Lyskach mundurowi zatrzymali kierującego volkswagenem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Z kolei tuż przed 6.00, w Rybniku na ulicy Niepodległości policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 43-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Kolejnym z zatrzymanych kierujących pod wpływem alkoholu okazał się 42-latek, mieszkaniec powiatu rybnickiego. Do zatrzymania kierującego osobówką doszło przed godziną 08.00 w Rybniku na ulicy Willowej. Mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (0,4 promila). O godzinie 8.00 w Rybniku, na ulicy Strażackiej stróże prawa zatrzymali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 35-latek również był pod wpływem alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu, grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych a mogąca sięgać kwoty nawet 30000 złotych lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat, a do tego 15 punktów karnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024