Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wiceprezydent Krzyżek deklaruje: „Ja jestem od roboty”

Facebook Twitter

Wojciech Krzyżek zastępcą prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy. To kolejny człowiek z Raciborza- po sekretarzu miasta Tomaszu Kaliciaku- który znajduje zatrudnienie w wodzisławskim Urzędzie Miasta.

Krzyżek przez wiele lat był zastępcą prezydenta Raciborza Mirosława Lenka, po wygraniu wyborów przez Dariusza Polowego stracił pracę i znalazł ją w Najwyższej Izbie Kontroli. Teraz wygrywa wyścig na fotel zastępcy prezydenta Wodzisławia, pokonując 32 kandydatów.

Prezydent Mieczysław Kieca odpiera zarzuty, że wygrała polityka, a nie kompetencje:

Absolutnie nie, drugi zastępca prezydenta miasta, pan prezydent Wojciech Krzyżek nie jest członkiem żadnej partii politycznej i to trzeba podkreślić. Cały proces był bardzo transparentny,  szukając osoby na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, postawiłem na dość innowacyjne- nie jesteśmy pierwszym samorządem, który postawił na takie rozwiązanie, bo już są inne w Polsce, ale na Śląsku chyba jedynym- żeby przeprowadzić konkurs w sposób niesformalizowany. Ja poszukiwałem osoby z pewnymi kwalifikacjami, kompetencjami, osoby, która będzie chciała w pełni zaangażować się na rzecz miasta.

Wojciech Krzyżek będzie odpowiadał między innymi za gospodarkę komunalną miasta czy inwestycje miejskie:

Sposób, w jaki pan prezydent przestawił, jak sobie wyobraża ten pion, co zastępca prezydenta miałby robić, na tyle mocno mnie zainteresował, również z wykorzystaniem tego czym się zajmowałem do tej pory. Po iluś rozmowach doszliśmy do wniosku, że jest szansa, żebyśmy mogli współpracować. Ja jestem od roboty, ja będę wykonywał polecenia i politykę miasta i pana prezydenta. Nie chcę się angażować w sprawy polityczne, nie ma też takiej konieczności przy tym zakresie, który tutaj mam.

Nowy zastępca obejmie pracę z dniem 1 stycznia przyszłego roku, za 9 800 złotych brutto miesięcznie. Na naszej stronie mamy już film z przedstawienia nowego zastępcy:

Jest nowy zastępca prezydenta Wodzisławia [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj