Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory samorządowe 2024: Coraz więcej nazwisk na przedwyborczej giełdzie

Facebook Twitter

Wybory samorządowe 2024 za pasem. Co rusz kolejne komitety odsłaniają karty i ogłaszają swoich kandydatów do rad miast, gmin i powiatów. W kilku gminach i miastach regionu zapowiada się także ostra walka o fotele wójtów, burmistrzów czy prezydentów.

Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024: Kto będzie kandydował?

Coraz więcej nazwisk na przedwyborczej giełdzie w naszym regionie. Wybory samorządowe coraz bliżej, każdego dnia w różnych miejscowościach prezentują się kolejni kandydaci na stanowiska prezydentów, burmistrzów i wójtów. W ostatni weekend poznaliśmy trzeciego z kandydatów na prezydenta Rybnika.

To kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Sączek, obecny radny miejski i przewodniczący Rady Dzielnicy Chwałęcice. O fotel prezydenta Rybnika będzie walczył z urzędującym, Piotrem Kuczerą i Tomaszem Pruszczyńskim z Komitetu Lepszy Rybnik. Oficjalnie swój start i walkę o kolejną kadencją zapowiedział w ostatnich dniach Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Urzędujący burmistrz Czerwionki-Leszczyn, Wiesław Janiszewski zmierzy się w kampanii z Aliną Kucharzewską, byłą rzeczniczką wojewody śląskiego oraz Izabelą Rajcą z PiS.

W Marklowicach komitet Samorządne Marklowice jako kandydatkę na wójta wskazał Halinę Winkler, dyrektor szkoły podstawowej nr 1. Drugim kandydatem, który zapowiedział swój start jest Wiesław Mika, w tej kadencji radny opozycyjny. KWW Pozytywni Razem zarejestrowany na terenie gminy Marklowice też wskazał kandydatkę na stanowisko wójta, tj. Wioletę Dudziak-Radecką, obecnie dyrektor Przedszkola Akademia Wyobraźni w Marklowicach.

Walka o fotel burmistrza Krzanowic rozegra się pomiędzy 3 osobami: piastującym to stanowisko Andrzejem Strzedullą, jego niedawnym zastępcą, Jarosławem Gałkowskim i Piotrem Gazdą. W Nędzy jedyną osobą, która publicznie ogłosiła swoje zamiary jest Gerard Przybyła, przewodniczący Rady Gminy, powalczy o stanowisko wójta.

Dodajmy że już wcześniej swój start ogłosili urzędujący prezydenci: Wodzisławia – Mieczysław Kieca, Jastrzębia – Anna Hetman, Żor – Waldemar Socha, burmistrz Cieszyna – Gabriela Staszkiewicz. W Radlinie i Pszowie startować będą dotychczasowi zastępcy, Zbigniew Podleśny oraz Paweł Kowol.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj