Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielkie morsowanie na Balatonie w Wodzisławiu. W szczytnym celu [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Charytatywne morsowanie na Balatonie. Kilkuset śmiałków weszło do lodowatej wody, by w ten sposób wesprzeć zbiórki pieniędzy na chore dzieci z regionu.

Morsowanie na Balatonie

Morsowanie na Balatonie – w wodzie kilkuset śmiałków

Pomaganie przez morsowanie – to tytuł wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w sobotnie popołudnie na Balatonie w Wodzisławiu Śląskim. Do lodowatej wody w jednym czasie weszło kilkuset śmiałków. Wszystko po to, by pomóc chorym dzieciom. Dochód z akcji zostanie bowiem przeznaczony na leczenie Marka, Igora, Lenki – mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, a także Mai, Nadii i Nikodema z ościennych miast. – Pomaganie jest fajne – mówi Grzegorz Grabowski, jeden z organizatorów imprezy.

Grzegorz Grabowski: Wodzisław stał się takim symbolem pomagania, to musiało być coś konkretnego, więc trzy, cztery noce nieprzespane, ale impreza idzie pełną parą. Wspomożemy szóstkę dzieci z naszego regionu, które pilnie potrzebują pomocy. I to nam chodziło – żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Udało mi się „popchnąć” lokalnych przedsiębiorców, którzy z miłą chęcią wyrazili chęć pomocy, zrzucili się i mamy kilkanaście firm, które chcą pomagać. Dali pieniądze, dali vouchery po to, żebyśmy mogli ten dzień tak fajnie obchodzić.

Na wspólne morsowanie dało się namówić kilkaset osób. Przyjechali z Radlina, Rybnika, Raciborza, ale też z innych ościennych miast. Wszyscy podkreślali, że dobrze jest pomagać:

Dla tych, którzy po raz pierwszy wchodzili do wody, porady miał Marcin Durdzik, doświadczony mors, który w dniu imprezy odpowiadał m.in. za przygotowanie przerębla w Balatonie.

Burdzik Marcin: Przed pierwszym wejściem taka osoba powinna wiedzieć to, że będzie szczypać po nogach. Takie drobne igiełki, jedni potrafią to znieść, inni wyskakują z wody jak oparzeni. Zobaczymy jak mają w głowach poukładane. (…)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024