Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wiemy więcej o sprawie z Popielowa i zatrzymaniu agresywnego mężczyzny

Facebook Twitter

Wczoraj (19.04.) na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej i Konarskiego policja zatrzymała agresywnego 27-latka. Zgłoszenie, jakie trafiło na Komisariat Policji w Boguszowicach, dotyczyło mężczyzny, który z mieszkania znajomego zabrał dwa noże i wyszedł.

Śledczy ustalili, że mężczyzna ma problemy natury psychicznej i może znajdować się pod wpływem środków odurzających

– mówi Radiu 90 Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku. Mężczyznę zatrzymano w rejonie skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ul. Konarskiego, w dzielnicy Popielów. Miał na sobie bluzę z długimi rękawami, spod których wystawały ostrza dwóch noży. Na widok interweniujących policjantów agresor zaczął wykrzykiwać, że wszystkich pozabija.

Mężczyzna nie reagował na polecenia i był mocno pobudzony. Wówczas mundurowi w celu jego obezwładnienia użyli środków przymusu bezpośredniego, m. in. tasera. W trakcie czynności mieszkaniec Rybnika wielokrotnie znieważał interweniujących policjantów.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku. Nikomu postronnemu nic się nie stało, śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy.

Informacje o zdarzeniu dostaliśmy od naszego słuchacza:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj